ACASA PREZENTARE GALERIE FORUM CONTACT


Organizatori
  Comisia de organizare
  Comisia centrală
Sponsori
  Instituţii şi firme
Program
  Programul olimpiadei (provizoriu)
Locaţii olimpiadă
  Colegiul "Anghel Saligny"
  Colegiul Tehnic "Henri Coanda"
Cazare
  Sosire, preluare, cazare
Probe
  Proba teoretică, XI - Săli           
  Proba teoretică, XII - Săli           
Rezultate
  Rezultate teorie-XI           
  Rezultate teorie-XII           
  Rezultat final XI           
  Rezultate finale XII           
Înscriere
  Înscriere pe județe           
  Lista elevi           
  Lista elevi clasa XI-a           
  Lista elevi clasa XII-a           
  Județe cu elevi neînregistrați           
Documente utile
  Regulament specific
  Ordinul 3035
  Anexa 1
Premiere
  Clasa a XI-a           
  Clasa a XII-a           
Subiecte olimpiadă
  Proba scrisa_SUBIECTE_XI_2016
  Proba scrisa_BAREM_XI_2016
  Subiect măsurări XI
  Barem măsurări XI
  Subiect CAD XI
  Barem CAD XI
  Proba scrisa_SUBIECTE_12_2016
  Proba scrisa_BAREME_12_2016
  Practică măsurări_XII
  Barem_MĂSURĂRI_XII
  Probă practică_CAD_XII
  Barem_CAD_XII

COMISIA CENTRALĂ DE ORGANIZARE ȘI EVALUARE
OLIMPIADA NAȚIONALĂ LA DISCIPLINELE DIN ARIA CURRICULARĂ
"TEHNOLOGII" - DOMENIUL MECANICĂ
Proba teoretică



Rezultatele la proba teoretică - Clasa a XII-a


Data: 19.04.2016
NrNumele și prenumeleClasaJudețulPunctaj
1FOCA FLORIN IONXIISuceava98
2DOLGHI E. NICOLAIXIIIași92
3BALTARU V. RĂZVAN VASILICĂXIIBuzău90
4LUPU C. CONSTANTIN RĂZVANXIINeamț88.5
5DRĂGHICI RADU MARIANXIIArgeș87.5
6BEJAN SAVA-ADRIANXIIVaslui86
7SOLOMON IONELXIIVrancea86
8STOICA SERGIU AUGUSTINXIIMureș80
9POPA GABRIELA BIANCAXIIPrahova76
10GALEȘ D. ADRIAN CLAUDIUXIIBacău75.5
11ZAMFIR I. GEORGE-DANIELXIIDolj75.5
12MIHIȚ CLAUDIU MARCELXIIBihor74
13KIS ROBERTXIIMaramureș70.5
14DAN DANIEL FLORINXIISatu Mare69.5
15STROIU ROBERT VALENTINXIIGalaţi69.5
16COMAN SERGIU-DANIELXIIAlba68.5
17PLEŞCAN EMILIAN VIORELXIIBistrița-Năsăud66.5
18TOCĂNEL MIHAI CIPRIANXIISibiu66.5
19DOROȘ M. CĂTĂLIN MIHAIXIITulcea66
20PRODAN IULIAN VALENTINXIIBucurești63.5
21IORDACHE MARIANA LAVINIAXIIConstanţa62.5


Președinte,
Prof.Univ.Dr.Ing NICOLAE IONEL















COMISIA CENTRALĂ DE ORGANIZARE ȘI EVALUARE
OLIMPIADA NAȚIONALĂ LA DISCIPLINELE DIN ARIA CURRICULARĂ
"TEHNOLOGII" - DOMENIUL MECANICĂ
Proba teoretică



Rezultatele la proba teoretică - Clasa a XII-a


Data: 19.04.2016
NrNumele și prenumeleClasaJudețulPunctaj
22BOTH F. ALIN RAULXIICluj62
23PRUTEANU MARIUS ADRIANXIIHunedoara60
24MURARIU ALINXIITimiș54
25DINU C. BOGDANXIICălărași53.5
26BÎCĂ GH. VALENTIN CONSTANTINXIIVâlcea52
27MOLDOVAN ANDREI ROBERTXIIHarghita52
28ENACHE GEORGE DANIELXIIIalomiţa51
29ALDEA MIHĂIȚĂ ANDREIXIIOlt50
30ARSENIE IONUȚ DANIELXIIIlfov50
31BENE Z. BOTONDXIICovasna50
32BURADEL ALEXANDRU VASILICĂXIITeleorman50
33CHIRIȚĂ DĂNUȚ NICUȘORXIIMehedinți50
34CIORBA ROMANXIIArad50
35LĂU C. DUMITRU DARIUSXIIBotoșani50
36STINGHE FLORINXIIBrașov50
37ULMET IONUȚXIIGorj50
38NICOLAE ROBERT DANIELXIIBucurești0


Președinte,
Prof.Univ.Dr.Ing NICOLAE IONEL